Підведення підсумків пілоту!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 жовтня 2022 р. в Департамент з питань виконання кримінальних покарань відбулася розширена нарада стосовно результатів пілотного проєкту щодо залучення засуджених до праці в ІТ-галузі за участю:
Заступників начальника Департаменту, представників Управління координації з виробничої діяльності , Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту, Управління з питань забезпечення режиму, Управління державних закупівель та відділу по роботі з системою ДКВС України, Міністерство Юстиції України, Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання крим.покарань,
ДУ “Качанівська ВК N 54”, ДУ “Кременчуцька виховна колонія”, ДУ “Бориспільська ВК 119,ДУ ” Житомирська УВП N 8″,ДУ “Коломийська виправна колонія N 41 , засуджених довічно-учасників пілоту та представників ГО “Союз “Золотий Вік України” , маркетингової агенції Averina, видавництва Саммит-книга , компанії @Metatech.
Нагадаємо , що ініціатором пілотного проєкту з ІТ-працевлаштування ув’язнених виступив ГО “Союз “Золотий Вік України “.
Для пілоту були запропоновані установи та кандидатури засуджених довічно, ефективна ресоціалізаційна робота з якими ГО “Союз “Золотий Вік України” ведеться протягом 8 років .
Партнерами пілотного проекту виступили маркетингова агенція Averina та видання “Саміт-книга”.
Реалізація була розпочата на базі запропонованих установ:
14.07.2022р ДУ “Роменська ВК N56”;
21.07.2022 ДУ “Житомирська УВП N 8”;
08.08.2022 ДУ “Качанівська ВК N 54”.
Учасники пілотного проєкту – засуджені довічно РВК N 56:
Заіка Ярослав;
Галадій Валентин;
Онипа Олег.
УВП N 8 :
Шабельник Дмитро;
Самодай Олександр.
УВП N 54 :
Тишковець Людмила;
Шинковська Наталія.
Пілотний проєкт був розрахований на 2 місяці .
Кількість учасників -засуджених довічно за цей період зросла з 7 до 12 осіб !
“2022 р. оголошений Департаментом роком працевлаштування засуджених і новітні форми працевлаштування вітаються . Дякуємо за ініціативу” , – наголосила у своїй короткій вступній промові заступник начальника Департаменту Наталія Рибалка.
Начальник відділу контролю діяльності виробничих підрозділів Управління координації виробничої діяльності Департаменту Катерина Мазур доповіла про виконання договорів ЦПХ , укладених на час пілоту з засудженими і виказала зацікавленість в продовженні співпраці і розширенні кола учасників проєкту .
Результати пілоту представила президент ГО “Союз “Золотий Вік України”, психолог Яна Баранова безпосередньо з кожним учасником -ув’язненим в онлайн режимі.
Розпочинала серію презентацій РОМЕНСЬКА ВК 56.
1.Проєкт “Біржа працевлаштування ув’язнених ” https://www.workprison.com.ua/
Проєкт створення сайту Біржи реалізується командою ув’язнених до довічного позбавлення волі під керівництвом Ярослава Заїки, з яким був укладений договір ЦПХ ГО “Союзом “Золотий Вік України”. На волонтерських засадах до проєкту долучилися згодом засуджені Віктор Діденко , Гліб Ковальчук, Ігор Коваль з Роменської ВК 56 та засуджені довічно з Житомирської УВП 8 – Георгій Йовдій і Шухрад Насиров.
Презентував сайт Біржи автор – Ярослав Заїка .Відео презентації можна побачити за посиланням:
В процесі обговорення результату 2-х місячної роботи сайту Біржи активну участь приймали всі присутні на нараді оф- і онлайн.
“Головне , що виявив запуск сайту – бажаючи навчатися та працювати серед засуджених є. Щоб картина бажаючих була реальною , необхідно сайт зробити у вільному доступі в кожній пенітенціарній установі і проінформувати ув’язнених про таку можливість “-, – підвела підсумки дискусій Яна Баранова .
Пропозиція була підтримана!
УВАГА! Сайт Біржи працевлаштування ув’язнених https://www.workprison.com.ua/
буде введений до офіційно дозволених сайтів і отримає інформаційну підтримку Департаменту !
2. Засуджений довічно Валентин Галадій за договором працював над проєктом ГО “Союз “Золотий Вік України” Центра ресоціалізації “Повернення”. Робота йшла спільно з Ярославом Заїкою. Відеопрезентація за посиланням:https://zovu.org/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b7%d0%b5%d0%bd%d1…/
Дякуємо за презентацію , хлопці!
Ще один крок до реалізації проєкту зроблений. Робота буде продовжена.
3. Олег Онипа – засуджений довічно , з яким ГО “Союз “Золотий Вік України” був укладений договір, готується встановити Рекорд України з напів марафону на європейському секторі для довічного позбавлення волі в установі.
Він бажав втілити свою ідею забігу, присвяченому загиблим Героям України . Забіг пам’яті Олексія Чубашева був реалізований . Вічна Пам’ять Герою.
КАЧАНІВСЬКА ВК 54:
1.Засуджена довічно Людмила Тишковец працювала за договором ЦПХ з ТОВ”Будівельна кампанія “Релакс” над сайтом кампанії. Звіт був представлений.
Замовник задоволений. Виказав бажання продовжити співпрацю .
Реєстація ФОП Тишковець – наступний запланований крок.
2. Засуджена довічно Наталья Шинковська працювала за договором ЦПХ з ФОП Киричук Анатолій Анатолійович над сайтом інтернет-магазину . Роботою замовник задоволен. Співпраця буде продовжена.
ЖИТОМИРСЬКА УВП 8:
1. Засуджений Олександр Самодай за договором ЦПХ працював над сайтом видавництва
“Саміт-Книга” . Звіт представив.
Присутній на нараді у залі директор видавництва Іван Степурін подякував за роботу і виказав намір продовжити контракт.
2. Засуджений Дмитро Шабельник за договором ЦПХ працював з маркетинговою агенцією Аverina. Під час звіту Дмитра Анастасія Аверина , засновниця агенції присутня в залі, наголосила на ряді нюансів у співпраці.
“Я – вибагливий замовник .Запрос був непростий , але вірю, що робота буде удосконалена ” .
Зараз Дмитро Шабельник вже отримав замовлення від видання “Саміт -книга”.
3. Відбулася презентація освітньої платформиза авторством засудженого Шухрата Насирова, (презентація за посиланням:) https://zovu.org/…/%d0%bf%d0%be%d0%b4%d1%96%d1%97-%d1…/
який на волонтерських засадах долучився до роботи над сайтом Біржи працевлаштування ув’язнених .
Саме робота сайту у перші дні запуску показала наскільки низький рівень освіти засуджених . Знайти роботодавців в умовах конкуренції сучасного світу для них майже неможливо .
В результаті рішення проблеми було знайдене – необхідно навчатизасуджених: https://www.workprison.com.ua/online-education-for…/
Робити це можна в різний спосіб – онлайн на освітній платформі і офлайн в кожній установі.
Ідея надихнула всіх учасників .
В результаті на базі Житомирської УВП 8 найближчим часом буде відкритий освітній простір за принципом РІВНИЙ РІВНОМУ.
“Уроки комп’ютерної грамотності та української мови -треба обов’язково почати з них . Англійська мова , психологія теж у першочергових планах в учбовому плані. Власних знань на початок вистачить, а там будемо вчитися новому разом “, – наголосив Шухрат Насиров .”Ми плануємо залучати ВНЗ до співпраці .
Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ вже з нами і готова “пригостити розмовою українською мовою” та навчити писати креативні тексти “, – прокоментувала Яна Баранова презентацію та запропонувала сайт освітньої платформи після запуску відкрити для широкого загалу ув’язнених.
ГО “Союз “Золотий Вік України” приймає безпосередню участь у створенні освітнього простору.
Завдяки партнерам вже надане необхідне комп’ютерне обладнання для навчальної групи
з 4 осіб. Долучитися до освіти зможуть засуджені з різних режимів утримання. Графік навчань буде укладений.
Активну участь у відкритті освітнього простору в установі та сайту освітньої платформи беруть також засуджені Артем Федоров і Максим Мерчук .
“Ми раді підтримати ініціативу, яка іде саме від ув’язнених .Такі бажаючи є завжди.
Відвідали недавно Вінницьку УВП 1 та Бориспільську 119. Там також є бажаючи засуджені , які можуть взяти на себе відповідальність і вести освітні групи.
Навчання з працевлаштуванням – новий тюремний антикримінальний тренд “, – наголосила Яна і передала Подяки для всіх учасників -засуджених , керівництву установ та Департаменту за активну співпрацю і успішну реалізацію пілоту з ІТ – працевлаштування ув’язнених.
Освітню тему на нараді продовжив свівзасновник компанії METАTЕCH Тимур Шемсединов і коротко презентував проєкт МЕTATECH CHERITY до якого залучені двоє хлопців, що перебувають у місцях позбавлення волі:
Сергій Дрозденко (Бориспільська ВК 119);
Орест Рибалка (Кременчуцька виправна колонія).
Проект в пенітенціарній системі реалізується спільно з ГО “Союз “Золотий Вік України” та маркетинговою агенцією Averina. Протягом 3 місяців хлопці мають можливість отримати сучасну ІТ -професію. Офіційний старт проєкту запланований на 11 жовтня 2022 р.
Заступник начальника Департаменту Андрій Галай подякував всім присутнім за ініціативи і запевнив у всілякій підтримці.
“Результатами пілоту задоволені. Працюємо далі “, – підвів підсумки заходу начальник Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Валерій Каливошко.
Круто коли є спільне бачення , позитивні результати та реалістичні плани , щодо змін у пенітенціарній системі України.
Разом ми – сила змін!
Долучайтеся !
Тел. 0951777225, 0677206027
e-mail : zovu.org@gmail.com
Працюємо на ПЕРЕМОГУ !