Яна Баранова

Яна Баранова: Психолог, який надає надію ув’язненим в Україні

Яна Баранова — жінка, яка присвятила своє життя допомозі ув’язненим в Україні, аби знайти для них надію та другий шанс на нормальне життя. Як відомий сімейний психолог, психоаналітик та президент ГО “Союз Золотого Віку України”, Яна невтомно відвідувала виправні установи по всій країні з 2009 року, відстоюючи поліпшення умов праці та можливостей для засуджених. Її робота зосереджувалася зокрема на жінках, які відбувають пожиттєве ув’язнення, і вона відіграла значну роль у прийнятті проєкту закону № 4049, відомого як “Право на надію”, який був ухвалений у 2022 році.

Місія надії для ув’язнених в Україні

Яна Баранова, видатний і шанований сімейний психолог, психоаналітик та президент ГО «Союз Золотого Віку України», присвятила своє життя тому, щоб принести надію та другий шанс ув’язненим в Україні. Керуючись глибоким переконанням, що кожна людина, незалежно від обставин, заслуговує на увагу та підтримку, Яна взяла за мету допомогти тим, хто перебуває за ґратами, і дати їм шанс на краще життя.

Понад десять років, починаючи з 2009 року, Яна невтомно подорожувала виправними закладами по всій країні, щоб допомогти ув’язненим з усіх верств суспільства та вікових груп у реалізації їхнього потенціалу, самоусвідомленні та розробці стратегії їх реінтеграції в суспільство. Разом із командою відданих своїй справі психологів, соціологів та юристів Яна невтомно працює над покращенням умов праці та можливостей ув’язнених по всій Україні.

Прихильність Яни до справи є надзвичайною, особливо в такі складні часи, як війна, коли ув’язнених часто не помічають і забувають. Вона твердо вірить, що кожна людина заслуговує на другий шанс, і що незалежно від того, наскільки жахливою може бути ситуація, кожна людина може досягти повноцінного життя за належної підтримки та керівництва. Завдяки своїм зусиллям Яна не лише покращує життя в’язнів, з якими вона працює, але й робить внесок у створення більш справедливого та співчутливого суспільства.

Боротьба за права жінок, що відбувають довічне ув’язнення

Непохитна відданість Яни Баранової у допомозі ув’язненим виходить за рамки простої підтримки та керівництва. Вона присвятила багато часу та зусиль задоволенню особливих потреб жінок, які відбувають довічне ув’язнення у виправних установах України.

Так, вісім років Яна та її команда невтомно працювали над ухваленням законопроєкт 4049, також відомого як «Право на надію». Це революційне законодавство пропонує ув’язненим, які відбувають довічне ув’язнення, можливість перегляду їхніх справ через 15 років і, можливо, умовно-дострокового звільнення. Прийняття цього законопроєкт у 2022 році стало значною перемогою для Яни та її команди, але вона знає, що попереду ще багато роботи, щоб покращити становище жінок у виправних установах.

Яна продовжує тісно співпрацювати з міністерством юстиції, щоб жінки, які відбувають довічне ув’язнення, отримували підтримку та ресурси, необхідні для успішного повернення в суспільство. Вона виступає за покращення умов життя цих жінок, включаючи доступ до програм освіти та професійної підготовки, послуг з психічного здоров’я та інших ресурсів, які можуть допомогти в їхній реабілітації.

"Бал Добрих Справ" для Яни Баранової
“Бал Добрих Справ” для Яни Баранової

“Бал Добрих Справ” для Яни Баранової: як відданість справі змінює життя ув’язнених

Незважаючи на виклики, пов’язані з війною, Яна залишається непохитною у своїй місії – давати надію та підтримку в’язням. Вона регулярно відвідує виправні заклади, навіть ті, що розташовані в зонах ворожого обстрілу, щоб підбадьорити ув’язнених і принести подарунки. Яна вважає, що ніхто ніколи не повинен втрачати надію, якими б складними не були обставини.

Окрім роботи із засудженими, Яна та її громадська організація «Союз «Золотий вік України» займаються поверненням громадян до України з пенітенціарних установ на тимчасово окупованих територіях. За невтомні зусилля у покращенні життя ув’язнених та відстоюванні їхніх прав Яна була нагороджена «Знаком Поваги» на першому в Україні «Балі Добрих Справ», який відбувся у 2021 році. Її робота є натхненням для багато, показуючи, що навіть у найскладніших обставинах завжди є надія на краще майбутнє.

Затяте прагнення Яни Баранової допомогти в’язням знайти надію та другий шанс на життя справді надихає. Її робота мала значний вплив в Україні, а її впровадження ідей щодо покращення умов та можливостей засуджених не залишилася непоміченою. Своїми зусиллями Яна показала, що навіть у найскладніших обставинах завжди є надія на краще майбутнє. Її відданість справі принесла їй повагу та захоплення багатьох, і її приклад продовжуватиме надихати інших працювати над більш справедливим і співчутливим суспільством.

Тож, разом до Перемоги!