Фундамент освітної платформи закладений!

 

 

 

 

 

 

    17.09.2022 р. ДУ “Житомирська УВП N 8″від ГО “Союз “Золотий Вік України” надане комп’ютерне обладнання (перелік на фото 7) у якості гуманітарної допомоги для організації освітнього простору в установі за принципом “РІВНИЙ РІВНОМУ”. Ідея створення такого освітнього простору обговорювалася попередньо під час зустрічей президента ГО “Союз “Золотий Вік України” Яни Баранової з засудженими довічно -учасниками пілотного проєкту з ІТ- працевлаштування ув’язнених і знайшла гарячий відгук.
    Керівництво установи ініціативу підтримало . Отже переходимо до реалізації. Керівником проєкту від засуджених вирішено обрати Шухрата Насирова. Хлопцю 32 роки , він відбуває покарання довічно протягом 12 років , відповідальний, має гарну освіту і велике бажання бути соціально – корисним , живе з Богом , позитивно характеризується установою.
    “Я бачу цей проєкт, перш за все, для підвишення загальної грамотності засуджених. Планшети є,
а користуватися ними не вміють, потенціал не використовують. Комп’ютерну грамотність дати всім і підвищити рівень знань ми можемо власними зусиллями .Загальній масі засуджених треба надати можливість отримати освіту.
     А далі копірайтинг, маркетинг, СЕО, графічний дізайн, створення сайтів – на це нам теж вистачить власних інтелектуальних можливостей , але для подальшого розвитку потрібно буде долучати ІТ- фахівців, університетських викладачів, тренерів. До речі укркопірайтинг набирає зараз популярність. Українську мову будемо вивчати всі. Хочеться готувати фахових спеціалістів для роботодавців “, – наголосив Шухрат, підводячи підсумки майже 4 -х годинної спільної зустрічі засуджених, які бажають долучитися до проєкту з         Яною Барановою, президентом ГО “Союз “Золотий Вік України”, психологом, помічником Народного депутата України Святослава Юраша, яка привезла комп’ютерне обладнання в установу.
Кожний з присутніх в залі зробив презентацію своїх знань та навичок , якими готовий ділитися і чому бажав би навчитися у подальшому . Спектр сучасних знань широкий . Навіть є фахівець з здорового образу життя!
Яна Баранова наголосила , що до участі в освітньому проєкті вже дала згоду Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ , фахівці та партнери якої готові навчати ув’язнених українській мові, письменництву, надавати правові консультації та вести майстер-класи з психології в онлайн форматі.
“Пригости мене розмовою українською мовою “
“Академія красного письменства “
“Видима бібліотека”
“Бібліотерапія”
Ці проєкти бібліотека готова поширити на нову аудиторію.
Отже початок є.
     Друзі! Щиро дякуємо всім , хто відгукнувся і надав обладнання для освіти ув’язнених! Керівництву та персоналу Житомирської УВП 8 за плідну співпрацю і підтримку ініціатив .
     Презентацію роботи освітнього простору плануємо зробити на розширеному засіданні у Міністерстві юстиції під час підведення підсумків пілоту з ІТ -працевлаштування ув’язнених 28-30 серпня 2022 р.
Анонс проєкту на сайті Біржи працевлаштування ув’язнених:https://www.workprison.com.ua/online-education-for…/
    Сподіваємось, поступово плани почнуть реалізовуватися , що позитивне вплине на зниження рівня рецидивної злочинності в країні та вирішення проблеми #критичнедовічне – найгострішої проблеми сьогодення для ув’язнених довічно в Україні.