Україна без тортур.

⚖️🏢Установи виконання покарань (УВП), їх підприємства, а також СІЗО оптимізуватимуть по-новому.
📄Постановою від 8 жовтня 2022 р. № 1149 Уряд виклав у новій редакції Порядок оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань (затверджений постановою від 7 червня 2017 р. № 396).
📌Порядок визначає механізм оптимізації місць несвободи з метою:
🔹економії державних коштів;
🔹створення належних умов для утримання засуджених та осіб, взятих під варту;
🔹зменшення частки амортизаційних відрахувань у собівартості продукції, що виробляється на підприємствах УВП.
Оптимізація здійснюється шляхом їх консервації (розконсервації), ліквідації, реконструкції, а також зміни виду УВП.
📌Мін’юст може прийняти рішення про консервацію установи, у разі коли її наповнення становить менш як 50 відсотків лімітного наповнення.
📌Законсервовані установи можуть бути розконсервовані в разі наявності однієї з таких підстав:
🔹якщо в межах адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження міжрегіонального територіального органу, відсутня установа, з метою роздільного тримання засуджених до позбавлення волі у виправних і виховних колоніях;
🔹якщо фактичне наповнення установ, розташованих в межах адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження міжрегіонального територіального органу одного виду, становить більш як 80 відсотків їх лімітного наповнення.
📌Рішення про ліквідацію установи Мін’юст приймає у зв’язку з непридатністю для подальшого використання або за умови, що відновлення будівель та споруд установи є неможливим або економічно недоцільним.
У разі прийняття рішення про консервацію або ліквідацію УВП здійснюються заходи щодо переведення засуджених відповідно КВК України.
📌Реконструкції підлягають як установи, так і підприємства. УВП може бути реконструйовано в УВП іншого виду або СІЗО, а СІЗО — в УВП. Реконструкція здійснюється незалежно від показників лімітного та фактичного наповнення установ.
📌Виправні центри, виправні колонії, спеціальні виховні установи можуть бути оптимізовані шляхом зміни їх виду. Зміна виду УВП може здійснюватися також шляхом зміни рівня безпеки виправних колоній (мінімальний, середній і максимальний). Зміна виду УВП здійснюється у разі, коли фактичне наповнення діючих УВП становить більш як 80 відсотків їх лімітного наповнення.