Узгодження планів на 2023 відбулося

19 січня 2023 у Міністерство юстиції України відбулася перша робоча нарада нашої команди з представниками Департамент з питань виконання кримінальних покарань щодо спільних планів ресоціалізації засуджених на рік.
У зустрічі взяли участь :
Яна Баранова – президент ГО “Союз “Золотий Вік України” Анастасія Аверіна – засновниця маркетингової агенції Averina
Калівошко Валерій – начальник Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань;
Решетняк Олексій -начальник відділу організації психологічної роботи та навчання засуджених Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань;
Гнатюк Руслана -старший інспектор з особливих доручень відділу організації психологічної роботи та навчання засуджених Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
Наулік Наталія – начальник відділу контролю діяльності виробничих підрозділів Управління координації виробничої діяльності Департаменту з питань виконання покарань.
1.Розпочали зустріч з найгострішого питання щодо нормативної документації та офіційних роз’яснень Мінюсту до прийнятого закону #правонанадію стосовно можливості звільнення з довічного позбавлення волі.
” Очікуємо найближчим часом ” , – повідомив Валерій Калівошко .
Отже тримаємо руку на пульсі .
2.”Пілотні проєкти з ІТ -працевлаштування засуджених довічно були успішно реалізовані у 2022 р . на базі Роменської ВК 56, Качанівської ВК 54 та Житомирської УВП 8. Договора працевлаштування з 5 учасниками пілоту будуть поновлені у 2023 році і додатково укладені ще з 2 засудженими довічно” , – проінформувала присутніх Яна Баранова .
Підтримано. Працюємо.
3.Сайт біржи працювлаштування засуджених, оновлюється та працює для загального доступу засуджених .
Реєстрація на ньому надасть можливість кожному засудженому заявити про свій намір навчатися та працюватися , що є одним з основних показників ресоціалізації .
Погоджено.
4.Відкрито перший освітній простір для засуджених в Україні на базі ДУ ” Житомирська УВП 8 ” за принципом “РІВНИЙ РІВНОМУ” . Навчання розпочинаються з лютого 2023 .
Працюємо.
5. Розпочато створення сайту освітньої платформи для засуджених . Отримати сучасні знання онлайн скоро зможе кожний бажаючий, що надасть змогу бути працевлаштованним під час відбування покарання і після звільнення. Сайт розробляється самими засудженими довічно, що є особливо цінним .
Погоджено.
6. Учасники пілоту – засуджені довічно отримали замовлення від Мінюсту і успішно виконали.
Мова про створення інфографіки до закону #правонанадію та сайту маркет-плейсу з представленням виробів виробництва пенітенціарних установ.
Під час зустрічі посилання на тестову версію сайту були надані .
“Ознайомлюся детально.Для нас це важливо. Роботу над наповненням сайту розпочнемо найближчим часом”, – запевнила Наталія Наулік .
Працюємо.
7. Обговорені можливості відкриття майстерен для засуджених за принципом “РІВНИЙ РІВНОМУ” з подальшим працевлаштуванням . Наприклад , Ліля Чижик – майстриня з в’язання може навчати дівчат справі і дівчата спільно зможуть попрацювати на колективні замовлення .
Пам’ятаєте , які чудові подарунки до Різдва для мам і дітей з вразливих верств населення на наше замовлення виконала ця майстриня довічниця?
Також є чоловіки – майстри різьби по дереву , чудові роботи яких були представлені неодноразово на виставках творчості засуджених . Ми ЗА відкриття потенціалу людей і роботи для суспільної користі .
Працюємо.
8.Засуджений ФОП . Ця ідея підтримана керівництвом Департаменту ще в 2022.
В цьому році ми спробуємо пройти її опробацію . Бажаючий працювати і сплачувати податки щомісячно до держбюджету є .
Працюємо.
9.Повернення до тренувань з кіберспорту. Обговорили ці можливості .
Нагадаємо , що команди з кіберспорту сформовані у 2021р .на базі Кременчуцької виховної колонії та Качанівської ВК 54 .
Змагання з кібербаскетболу “Слонів ” з “Білими Воронами” проходили у прямому ефірі. Кожний учасник отримав винагороду .
“Головний навик , які отримали всі учасники – робота в команді . На сьогодні це найголовне при працевлаштуванні” , – підкреслила Анастасія Аверіна .
10. Проєкт з ІТ -навчання засуджених “METATECH CHARYTI ” , започаткований у 2022 , сподіваємось буде розвинутий у цьому році. Затримки виникли із-зі відключення світла . Працюємо.
11.Запис аудіокнижок- один з напрямків працевлаштування засуджених , який плануємо розвивати у 2023 разом спільно з виданням Саммит-книга Бажаючи є. Локація підібрана. Працюємо.
12.Відвідування колоній і проведення правопросвітницьких , культурно-виховних та мистецьких заходів он і офлайн – залишаються напрямками співпраці і на цей рік . Плануємо працювати згідно умов воєнного стану.
Під час зустрічі Олексій Решетняк запропонував ідею щодо проведення просвітницького заходу 7 лютого до Всесвітнього Дня безопасного інтернету.
Вважаємо її дуже гарною та актуальною для засуджених . Заняття підготуємо та проведемо офлайн на базі освітнього простору Житомирської УВП 8 з подальшим розповсюдженням запису .
Отже “годинники звірили” .
Плани узгодили. Працюємо.
Друзі!Щиро дякуємо всім , хто підтримує наші проєкти! Дякуємо керівництву Міністерство Юстиції України , Департаменту і пенітенціарних установ за порозуміння і плідну співпрацю. Сподіваємось на успішне продовження у Новому 2023 році .
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!