Смоковниця

14 травня 2012 року Президент України підписав Кримінально-процесуальний кодекс України, який незабаром набирає чинності.

Прийняття нового КПК є значним кроком на шляху до європейської інтеграції України, декриміналізації суспільства, запровадження та практичної реалізації принципу верховенства права, захисту основоположних прав та свобод громадян.

У цьому світлі особливу роль і значущість набуває система відновного правосуддя, основним завданням якої є: Профілактика підліткової та рецидивної злочинності. Соціальна адаптація осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Ресоціалізація осіб, які вчинили злочини. У міжнародній практиці однією з найефективніших програм, що пройшли перевірку часом (діє з 1996 року в 36 країнах світу), є програма відновного правосуддя «Смоковниця», запровадженням якої в Україні займаємося ми – громадська організація «Союз «Золотий Вік України»».

Цей проект реалізується під керівництвом Синодального відділу Української Православної Церкви з душпастирства пенітенціарної системи за сприяння Державної Пенітенціарної Служби України.

Суть програми «Смоковниця»: Зустріч у місцях позбавлення волі ув’язнених, які відбувають покарання за певні злочини, та жертв аналогічних злочинів (вісім 2-годинних зустрічей один раз на тиждень)

Заняття проводять професійний сертифікований психолог та православний священик.

У ході зустрічей відбувається глибинний процес покаяння, прощення, прийняття та примирення сторін, що сприяє звільненню жертв від пережитого страху насильства, а злочинця призводить до усвідомлення наслідків скоєних дій.

Програму «Смоковниця» схвалено Державною Пенітенціарною Службою України.

Початок проведення планується з вересня 2012 року на базі Горлівської ІЧ №27 у Донецькій області.

Проведено перші два етапи підготовчої роботи.

Для проведення третього заключного етапу реалізації проекту потрібна сума 45тис. грн. (Кошторис додається).

Висвітлення проекту заплановано провідними ЗМІ України.

Просимо Вас зробити посильний матеріальний внесок для початку реалізації цього проекту в Україні.

Навіть невелика сума допоможе впровадженню багатообіцяючого підходу, здатного принести користь потерпілим, правопорушникам та суспільству в цілому.

 

Президент «Союзу «Золотий Вік України»» Баранова Яна Вікторівна