Рада ухвалила закон про посилення покарання за катування.

 

 

 

 

Документ має привести положення Кримінального кодексу України у відповідність до положень Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність видів поводження та покарання.
Верховна Рада України ухвалила в цілому закон щодо посилення кримінальної відповідальності за катування. Про це повідомило Міністерство юстиції України.
Закон передбачає посилення відповідальності у виді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років у разі вчинення катування представником держави, у тому числі іноземної.
«До цих категорій осіб не застосовуватиметься звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності та звільнення від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку. Цей строк не може обмежуватися 5 чи 10 роками, а катування фактично стає злочином без строку давності», — зазначив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.
«Крім того, цим Законом змінюється та розширюється поняття «катування». Ним вважатиметься будь-яка умисна дія, спрямована на заподіяння особі сильного фізичного болю чи морального страждання, вчинена з метою примусити її чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі. У тому числі – отримати інформацію чи зізнання.
Закон спрямований на приведення положень про катування та інших норм Кримінального кодексу України у відповідність до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, а також на виконання вимог рішень ЄСПЛ (група справ «Каверзін проти України», яка об’єднує 87 справ)», — зазначили у Мін’юсті.
За його ухвалення проголосували 297 народних депутатів.