Психолог Яна Баранова провела онлайн зустріч з вихованцями Кременчуцької колонії на тему біологічного годинника та циркадного ритму

Психолог Яна Баранова провела онлайн зустріч з вихованцями Кременчуцької колонії на тему біологічного годинника та циркадного ритму

28 квітня відзначається День біологічного годинника, що має своє походження в США, і хоча історія його заснування невідома, це свято має велике значення для того, щоб люди звертали увагу на свій організм і слухали його потреби.

Напередодні цього свята психолог і президент громадської організації “Союз “Золотий Вік України”, Яна Баранова, провела онлайн зустріч з вихованцями державної установи “Кременчуцька виховна колонія”. Під час зустрічі Яна розповіла хлопцям про складові якісного життя, необхідність дотримання добового ритму і про те, що його порушення може призвести до проблем з самопочуттям, безсоння та депресії.

Мова про те, що дотримання добового ритму є дуже важливим для здоров’я людини, оскільки організм має свій внутрішній біологічний годинник, який регулює різні фізіологічні й психологічні процеси. Цей годинник визначає, коли ми почуваємося сонними, коли хочемо їсти, коли найбільш активні тощо.

Якщо людина порушує свій добовий ритм, наприклад, працює вночі та спить вдень, це може призвести до ряду проблем зі здоров’ям, таких як безсоння, порушення обміну речовин, зниження імунної системи, порушення рівня гормонів, депресія, збільшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань та інших захворювань.

Отже, дотримання добового ритму є важливим для того, щоб наш організм працював оптимально і ми були здоровими та енергійними протягом дня.

Возможно, это изображение 4 человека и текст

Добовий ритм: як він впливає на організм та як зберегти його синхронізацію

Також пані Яна поділилася з підлітками знаннями про добовий ритм, а саме, про добові фази активності, які повторюються в організмі людини. Вона відповіла на запитання хлопців та дала рекомендації з профілактики втоми та перевтоми.

Що таке добовий ритм?

Циркадний чи то добовий ритм — це біологічний ритм, який регулює процеси в організмі людини, такі як сон, пробудження, апетит, температура тіла та інші фізіологічні функції. Цей ритм базується на внутрішньому біологічному годиннику, який синхронізується з зовнішнім середовищем, таким як сонце, їжа, світло та темрява.

Циркадний ритм має добову природу, тобто процеси в організмі людини відбуваються у певні часові інтервали, які повторюються протягом 24 годин. Коли циркадний ритм порушується, це може призвести до проблем зі сном, апетитом, настроєм та іншими фізіологічними процесами.

Тому важливо дотримуватися добового ритму та зберігати синхронізацію між внутрішнім біологічним годинником та зовнішнім середовищем, що допоможе зберегти здоров’я та підвищити ефективність функціонування організму.

Метод позитивної психотерапії Носсрата Пезешкіана: підхід до лікування проблем, що базується на позитивних аспектах людської особистості

Під час зустрічі Яна Баранова також розглянула схематичний приклад біологічної ритміки процесів підлітків та разом з учасниками зустрічі намалювала балансову модель людини, що базується на методі позитивної психотерапії Носсрата Пезешкіана.

Що таке метод позитивної психотерапії Носсрата Пезешкіана?

Метод позитивної психотерапії Носсрата Пезешкіана є підходом до лікування психічних та емоційних проблем, що базується на позитивних аспектах людської особистості та її потенціалу. Він був розроблений іранським психологом та психотерапевтом Носсратом Пезешкіаном у 1960-х роках.

Метод передбачає розвиток позитивного ставлення до себе, до життя та до оточення. Це досягається через визначення позитивних рис і якостей особистості, виявлення позитивних інтересів та сильних сторін, а також застосування різноманітних технік позитивної мотивації, наприклад, афірмацій та візуалізації.

Метод Пезешкіана заснований на ідеї, що кожна людина має в собі потенціал для самозцілення та саморозвитку, а позитивні моменти в житті можуть бути використані для досягнення психічного благополуччя та задоволення від життя. Цей підхід може бути застосований як для лікування конкретних проблем, так і для розвитку особистості в цілому.

Вивчення власних біоритмів допоможе вихованцям надалі виробити найсприятливіший режим роботи та відпочинку, що зменшує вірогідність захворювань. Оскільки біологічні ритми є важливим механізмом регуляції функцій організму людини, то їх розуміння може допомогти зберегти наше здоров’я та покращити якість життя. Тому, зокрема в цей День біологічного годинника, ми закликаємо всіх людей звернути увагу на свій режим дня, включити у свій розклад занять фізичну активність та здорове харчування, дотримуватись регулярного сну та відпочинку, щоб зберегти своє здоров’я та підтримати оптимальну роботу організму. Також важливо пам’ятати про свої біоритми та дотримуватись їх, адже це допоможе нам почувати себе краще та досягати більшої продуктивності у всіх сферах життя.

Возможно, это изображение 6 человек

Анонс!

Яна Баранова разом с потужною командою зустрінеться з вихованцями Кременчуцької виховної колонії 2 червня. Тема зустрічі — залучення молоді до повоєнного відновлення країни, яке починається з себе. Будуть обговорені питання саморозвитку, самозцілення та позитивного ставлення до себе та оточуючих. Зустріч  має на меті допомогти молодим правопорушникам знайти своє місце у суспільстві та зробити внесок у розвиток України. Зустріч буде цікавою та корисною для всіх, хто прагне зробити свій внесок у розвиток країни та побудову власного успішного майбутнього.