ПРОРИВ НА ПЕНІТЕНЦІАРНОМУ ФРОНТІ!

2022 р. Департамент з питань виконання кримінальних покарань був об’явлений роком працевлаштування засуджених.
Вважаємо , що у період війни повернення до цього питання особливо актуальне. Економіка країни потребує відновлення. Засудженні довічно мають час , навички і готові працювати , щонайменше утримувати своє перебування у місцях позбавлення волі . Треба надати їм таку можливість.
Презентація керівництву Департамента пропозицій працевлаштування довічників була готова 17 лютого 2022 , але не відбулася із-за початку російської агресії.
Попередньо вона обговорювалася під час зустрічі з міністром юстиції Денисом Малюською.
Воєнний стан продовжено на 90 днів.
Вважаємо доцільним почати реалізовувати пілотний проєкт невідкладно на базі трьох установ .
Саме про це йшла мова під час зустрічі з заступницею міністра юстиції пані Оленою Висоцькою.
Ми запропонували для пілотного проекту установи та кандидатури засуджених довічно, ефективна ресоціалізаційна робота з якими ГО “Союз “Золотий Вік України” ведеться протягом 7 років .
Партнерами пілотного проекту виступають маркетингова агенція @Averina та видання Саміт-Книга
Реалізація пілотних проектів запропонована на базі пенітенціарних установ УВП 56, 54, 4 за участю осіб , що відбувають покарання довічно, на період дії воєнного стану в Україні.
Учасники пілотного проєкту:
РВК N 56:
Оніпа Олег
Заіка Ярослав
Галадій Валентин
УВП N 8 :
Шабельник Дмитро
Самодай Олександр
УВП N 54 :
Тишковець Людмила
Шинковецька Наталія
Під час зустрічі на ознайомлення керівництву Департамента була представлена презентація “Вільно вибрана професія -свідомий шлях до виправлення” з резюме засуджених , підготовлена Ярославом Заікою , засудженим довічно, волонтером ГО “Союз “Золотий Вік України” (слайди на фото )
Обговорили “За” та “Проти” пропозицій працевлаштування. Можливість укладання договорів ЦПХ із засудженими на виконання послуг та створення ФОПів. Нюансів багато, але і бажання працювати є ! Дуже приємно було отримати “добро” від пані Олени на пілотні втілення інновацій .
Під час зустрічі президентом ГО “Союз “ЗОВУ” Яною Барановою та засновницею Averina Анастасією Авериною були вручені Подяки пані Олені Висоцькій та всім причетним співробітникам Департаменту за втілення кіберспорту в пенітенціарну систему України та подарована книга “Хорошо быть женщиной” від колектива авторів та видавництва Саміт книга.
Дякуємо за порозуміння , пані Олено!
Вважаємо підтримку інновацій проривом на пенітенціарному фронті .
Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю .