НАСИЛЬСТВУ НАД ЖІНКАМИ НІ
1 листопада 2022 р. Україною ратифікована Стамбульська конвенція , згідно якої держава виступає гарантом захисту жінок від домашнього та гендерного насильства https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_001-11#n2
З прийняттям конвенції запобігання такому насильству та боротьба з ним стає вже не питанням наявності політичної волі в уряду, а юридичним зобов’язанням країни згідно з міжнародним правом.
Це включає законодавчі зміни, здійснення практичних заходів та надання фінансування для забезпечення нульової терпимості до насильства стосовно жінок і домашнього насильства. Крім того, у Стамбульській конвенції чітко заявляється, що насильство стосовно жінок та домашнє насильство більше не можна вважати приватною справою, і що держава повинна зайняти тверду позицію та вжити заходів щодо запобігання насильству, захисту потерпілих від насильства.
Цей важливий крок у приведенні національного законодавства до європейських вимог зроблений!
Віримо, що до європейських вимог буде приведений і законопроєкт #4049 з необхідним регулюванням строків відбутого покарання.Він в першу чергу стосується жінок на довічному ! Майже кожна з 23 жінок-довічниць України, у свій час також була жертвою домашнього насильства. 18 з них глибокого пенсійного віку і відбули по 25-28-30 років у тюрмі…
Чи припиняться катування жінок державою кожного дня протягом десятків років без всілякої надії на звільнення ?…
Чи отримають вони реальне #правонанадію ?…
Закон #4049 ще на підпису у Президента …
Ми робимо все , щоб він не був підписаний у ганебному для держави і антилюдському виді …
Нагадаємо, що довічного покарання для жінок нема в Європі і жодній країні пострадянського простору , навіть в країні агресорі …
——-
Фото зроблено у жовтні 2021 р. на секторі для довічного позбавлення волі Качанівської жіночої колонії ВК N 54. Ми з командою були там рік тому і як раз говорили про насильство …
Бачите дівчину, яку я обіймаю? Це Марина Говор. Всі кличуть її Марінка. Шустра. Працьовита Усміхнена. Народилася Марінка у самий дівочий день – 8 березня 1980 р. Жила у селі Харківської області. Дитинство було важким …Свари і бійки батьків у хаті весь час … Працювала багато . Мріяла про справжню Любов…
І вона прийшла. Андрій Максименко, в якого Марінка закохалася з першого погляду …
Вони жили разом у неї. У 2008 р. Андрій захворів і його прийшли відвідати приятелі …Словесна перепалка і ось вже приятелі нападають на Андрія. Він фізично не міг постояти за себе. Був хворий. Дівчина кинулася захищати хлопця. Схопила ніж і нанесла удари двум нападникам …
У 2010 році Харківський апеляційний суд виніс вирок Марині Говор – 15 років позбавлення волі . Після подання касаційної жалоби, яку написав Андрій Максименко , дівчина отримала відміну вироку , пересуд і остаточне рішення суду – довічне позбавлення волі.
На теперішній час Марина Говор фактично відбула 15 років у колонії. З урахуванням закона Савченко загальний строк 19 років …
З урахування закона #4049 у теперішній редакції ще 15-20…Сіла в 30 вийде у 62 …
Президент ГО “Союз “Золотий Вік України”, психолог Яна Баранова