НАДИХАЮЧА НОВИНА – отримана згода на проведення соціального проєкту METATECH з навчання у’язнених ІТ-спеціальності.

 

 

 

Презентація нового соціального проєкту METATECH CHARITI з можливістю долучення до нього молоді , що відбуває покарання у місцях позбавлення волі , відбулася 9.08.22 р. під час зустрічі президента ГО “Союз “Золотий Вік України” Яни Баранової та засновниці маркетингової агенції Averina Aнастасії Аверіної
з заступником начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Наталією Рибалкою та начальником Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту Валерієм Калівошко.
Мета організаторів проєкту METATECH CHARITI- навчити ув’язнених новій професії – ІТ спеціальності, попит якої активно зростатиме найближчи 50 років , та забезпечити працевлаштування в провідні ІТ- компанії України, Європи, США.
Студенти будуть навчатися від 3-4 годин на день , осваювати теоретичні матеріали, працювати в команді .
Завдання проєкту – у реальному часі демонструвати , що стати ІТ -фахівцем та кардинально змінити своє життя може кожен , незалежно від соціального статусу і місця перебування.
Викладачами та менторами проєкту виступають :
Тимур Шамседінов ( 27+років в ІТ, викладач КПІ, співзасновник МЕТАТЕСH, навчив спеціальності ІТ інженерінга 10 000 чол.) та Дмитро Нечай ( 10+ років в ІТ, СТО у Handy.ai, ментор в освітньому проєкті МETATECH.
Кураторами проєкту в пенітенціарній сфері будуть :
Анастасія Аверіна, засновниця маркетингової агенції AVERINA, волонтнер у сфері арт-об’єктів, charity provider для ув’язнених;
Баранова Яна , психолог, президент Громадської організації “Союз “Золотий Вік України” , фахівець з ресоціалізації вразливих верств населення (воінів АТО, засуджених, ВПО), член Громадської ради при Комітеті Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ,
при Міністерстві соціальної політики, експерт телеканалу “Інтер”
“Не має значення хто ви та в якій ситуації зараз знаходитесь. Бездомний, дитина, ув’язнений, дорослий, водій таксі, вчитель чи бухгалтер – освоїти нову професію та заробляти можна за 3 місяці”, – наголосила Анастасія Аверіна головний меседж організаторів проєкту.
” У нас вже є кандидати. До участі в проєкті пропонуємо залучити 19 -річного Олега Рибалку – вихованця Кременчуцької виховної колонії та 21-річного Сергія Дрозденка – ув’язненого , що відбуває покарання в Бориспільській ВК 119 .
Хлопці попередньо згоду свою на участь надали. Налаштовані наполегливо працювати і це головна складова успіху ” , – запевнила Яна Баранова .
Щиро дякуємо керівництву Департамент з питань виконання кримінальних покарань за порозуміння та підтримку. Готуємо план реалізації проєкту .
Під час зустрічі Яною Барановою та Анастасією Аверіною був зроблений короткий огляд реалізації пілотного проєкту з ІТ- працевлаштування засуджених довічно в установах Роменській ВК 56, Житомирській УВП 8 та Качанівській ВК 54 . Пілот триває вже місяць . Показники активності різні. Висновки будемо робити після завершення пілоту наприкінці вересня 2022.
Бажаємо всім командам установ потужного інтернету , порозуміння, креативних рішень, плідної взаємодії та перемог кожного дня ! Вболіваємо за кожного , кожну та спільний результат! Завжди відкриті і готові прийти на допомогу! Працюємо на результат.
Разом до Перемоги!