НАВЧАННЯ МОЖЕ ДАТИ ШАНС !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 вересня 2022 р. президент ГО “Союз “Золотий Вік України” Яна Баранова в якості помічника Народного депутата України Святослава Юраша  та юриста команди Юрія Чепурнова відвідали Вінницьке УВП N 1.
Основною метою була розмова з керівництвом установи та ув’язненими про сучасну освіту як шлях соціальної адаптації і можливість працевлаштування, програм для різних груп засуджених та подальших кроків у вирішенні проблеми #критичнедовічне.
” Я планую спілкування з всім нам відомим довічником Ігорем Трубіциним – засновником видання “УЗНІК” та прогресивними ув’язненими , які можуть стати кістяком освітніх програм і флагманами прогресивних думок в установі”, – озвучила одну з цілей пані Яна заступнику начальника установи з соціально-виховної та психологічної роботи Ігорю Коцяк на початку візиту.
На данний момент в установі утримуються 1080 осіб, з них 350 довічників , 700 ув’язнених в СІЗО, 30 осіб господарської обслуги. Вінницьке УВПN 1 – лидер по кількості осіб, які відбувають покарання довічно.
“50% наших довічників віком 55+. Вони засуджені у 2000 р.р. Тільки 30% цікавляться чимось , крім телевізора, і користуються бібліотекою .
Освітні проєкти розпочаті в установі з 2008 р. На сьогодні, вересень 2022 р, загальну повну середню освіту отримали 68 осіб. Семеро навчаються зараз. Серед них чоловік 1954 р.н. Старченко Анатолій , який у свої 68 років пішов в 11 клас… На 350 довічників є 118 планшетів . На які закачані тільки ігри, кино та музика …
Правопросвітництво, духовне відродження, спорт. Спроби долучити засуджених до соціальних програм не дуже вдалі…
Телевізор та гра на планшеті – основні заходи на порядку денному засуджених довічно.
Нічого не хочуть. Інтернет кімнату (фото 3 ) не відвідує майже ніхто … “, – каже пан Ігор Коцяк , який працює в установі більше 20 років.
Хіба можна так бездарно вбивати час …
Але для цього є причина – відсутність всякої надії на звільнення. Люди нічого не хочуть , руки давно опустилися, бо нема ніякої мотивції …
Працювати з ними персоналу складно.
Але є справжні стоїкі, які не впадають у відчай, продовжують боротися , навчатися, працювати. Десяток таких ми нарахували. На них будемо робити ставку в запровадженні сучасних освітніх прграм в установі. Сподіваємось вони стануть справжніми “антидепресантами” і лідерами думок. Вони не прячуть свої обличчя.
Під час візиту саме з ними відбувалися особисті зустрічі пані Яни (див.фото 4-12) .
Перша зустріч пройшла з Ігорем Трубіциним і його командою міжнародного видання “УЗНІК” (фото 4)
“Я коли переходив у цю камеру 12 років тому, поділився мрією видавати газету і запропонував Олександру та Миколі йти зі мною. Тоді це казалось нереальним. Але зараз “УЗНІК” знають ув’язнені не тільки України , а й далеко за її межами. Планую з часом передати своє дітище Олександру Бурцеву, адже весь час він –
коректор видання. Навчаю його писати тексти. До речі скоро вийде новий осінній випуск газети”,
каже Ігор Трубіцин.
“Було цікаво обговорити ще одну пропозицію Ігора, щодо можливості створення сучасного сектора ресоціалізації в установі. Ідея реалістична і гідна уваги .Спробую донести її до керівництва Мінюсту ” , – поділилася пані Яна після зустрічі з Трубіциним.
Друзі ! Знайдіть 3 хвилини, щоб послухати Ігора Трубіцина. Людину, яка у неволі вже 28 !!! років, працює на благо суспільства, не втрачає надії на помилування Президентом і готується подавати чергове , вже 7 клопотання …
“Чому Президент повинен тебе помилувати? ” Відповідь у відео за посиланням:
Під час наступних зустрічей з засудженими довічно були обговорені кроки щодо вирішення проблеми #критичнедовічне в Україні.
Пані Яна уважно вислухала пропозиції, точку зору кожного та побажання , що донести Народним депутатам для прийняття змін в законодавстві України відповідно до вимог Європейського суду.
“Смелое на аресты государство было стыдливо на признания ” – цей вислів Олександра Солженіцина запропонував в якості звернення до депутатів Сергій Алахвердян, один з довічників – учасників зустрічей.
В свою чергу Яна Баранова запевнила, що активна участь в освітніх програмах – один з методів отримання заохочення та гарної характеристики . Це буде особливо важливо при розгляді кожної кандидатури
і її шанса на звільнення.
Кожний повинен робити свій вклад у вирішення проблеми.
До речі, про своє бажання навчатися та працювати можна заявити вже зараз, незалежно від місця відбування покарання , зареєструвавшись на сайті Біржи працевлаштування ув’язнених за посиланням:
Дякуємо начальнику ДУ “ВІнницька установа установа виконання покарань (№1)” полковнику внутрішньої служби Анатолію Дудоладову, заступнику начальника установи із соціально – виховної та психологічної роботи підполковнику внутрішньої служби Ігору Коцяк та персоналу установи за приділенний час і відкритість до змін.
Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.
Разом ми – сила змін !