Міжнародний День освіти в тюрмах.

 

 

 

 

 

    Саме 13 жовтня 1989 р . Комітетом Міністрів Ради Європи була прийнята Рекомендація N R(89) 12
Державам – Членам про освіту у місцях позбавлення волі .
Відповідно до ст.15 Статуту Ради Європи “всі засуджені повинні мати доступ до освіти”.
Згідно ст . 53 Конституції України “кожен має право на освіту”.
Незалежно від соціального статусу, місця перебування та життєвих обставин, людина повинна мати можливість вчитися впродовж усього життя. Освіту людей, що опинилися у місцях позбавлення волі, ми вважаємо необхідним інструментом соціальної реінтеграції і підготовки до звільнення.
    З нагоди Міжнародного дня освіти в тюрьмах хочемо нагадати, що наша команда ГО “Союз “Золотий Вік України” веде активну підготовку до створення унікального освітнього простору на базі Житомирської УВП 8 за принципом РІВНИЙ РІВНОМУ та онлайн освітньої платформи для засуджених України.
     Особливо цінним ми вважаємо зацікавленість засуджених у навчанні і активну участь у проєктах.
“Відкриття простору у Житомирській УВП 8 планується найближчим часом .Все необхідне обладнання, завдяки членам нашої команди та волонтерам , уже придбано і передано установі . Наступний крок – узгодження режиму роботи простору та підбір навчальних груп “, – поділилася президент ГО “Союз “Золотий Вік України Яна Баранова.
    Презентація роботи освітнього простору була проведена 6 жовтня 2022 р. на розширеній нараді в Департамент з питань виконання кримінальних покарань і знайшла підтримку. Презентацію провів Шухрат Насиров , засуджений довічно, керівник проєкту від ув’язнених (див. фото під час презентації проєкту )
Анонс проєкту є на сайті Біржи працевлаштування ув’язнених: https://www.workprison.com.ua/online-education-for…/
     Нагадаємо, що до старту в пенітенціарній системі готовий також освітній IT-проєкт METATECH CHERITY. Проєкт реалізується компанією Metatech Technology спільно з ГО “Союз “Золотий Вік України” та маркетинговою агенцією Averina Реалізація проєкту розпочнеться найближчим часом.
    Сподіваємось, обстановка трохи нормалізується і плани почнуть реалізовуватися, що позитивне вплине на зниження рівня рецидивної злочинності в країні та вирішення проблеми #критичнедовічне – найгострішої проблеми сьогодення для ув’язнених довічно в Україні.