ЗУСТРІЧ З МІНІСТРОМ ЮСТИЦІЇ!

 

 

8 грудня 2022 р. відбулася зустріч Народного депутата України Святослава Юраша з помічницею, президентом ГО “Союз “Золотий Вік України” Яною Барановою,  з Міністром юстиції України Денисом Малюською.
Зустріч була ініційована задля вирішення проблеми з #правомнанадію у зв’язку з прийнятим Верховною Радою Законом України від 18.10.2022 № 2690-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини».
Закон, прийнятий без диференційованого підходу до відбутих строків покарання, створив кричущу ситуацію для довічників , які відбувають покарання 20 років і більше.
“Це майже половина всіх довічників – 782 особи з 1597 на сьогодні “, – наголосила Яна Баранова і пояснила критичні наслідки , які очікуються найближчим часом , якщо все залишити без змін. “Розумію і погоджуюся.
Ми надавали іншу формуліровку закону. Правка Стефанчука внесла кардинальні зміни. Треба зустрічатися з ним і переконувати її відізвати.
Я бачу це одним з варіантів. Наші спроби виправити ситуацію були невдалими. Спробуйте переконати його ви”, – отримана відповідь пана міністра.
Отже , спільне порозуміння ситуації є.
Завдання складне, але правда на нашому боці. Зараз, під час війни, коли наша країна проявляє гуманність і ставиться гідно до військовополонених країни – агресора , живцем захоронити майже 800 своїх громадян!
Заради яких принципів, пане Ruslan Stefanchuk ???
Формальним виконанням рішень Європейського суду неможна вбивати!
Про який гуманізм , європейські цінності і повагу до прав людини в Україні тоді мова?
Ми з правозахисниками налаштовані до рішучих дій щодо виправлення ситуації.
Сподіваюсь, ми будемо переконливими.

Під час зустрічі пані Яна щиро подякувала міністра за підтримку інноваційних проєктів з ІТ-працевлаштування і навчання довічників. Проінформувала про плідну роботу з Департамент з питань виконання кримінальних покараньта успішні результати – створення сайту Біржи працевлаштування засуджених , активну підготовку сайту освітньої платформи для засуджених та сайту маркетплейсу, де будуть представлені товари виробництв пенітенціарних установ України.

Підкреслила , що всі ці проєкти виконуються довічниками на волонтерських засадах.
Підкреслила, що всі ці проєкти виконуються довічниками на волонтерських засадах.
Запросила спільно відвідати сучасний освітній простір для засуджених , відкритий командою ГО “Союз “Золотий Вік України ” з партнерами в Житомирській УВП N 8.
Розповіла про прецендент співдоповіді з довічниками на науково-практичній конференції з прав людини в Університеті “Україна”.
Окремо сказала про необхідність скорішого проведення спільного зуму , щодо роз’яснень практичних кроків до пом’якшення довічного покарання і можливості УДЗ .
Напрацювання пропозицій щодо вирішення ситуації надала.
Отже боротьба за реалістичне