Духовно-моральний напрямок

Позитивні перетворення у різноманітних сферах життя, що відбулися в Україні, відкрили нові можливості духовного відродження суспільства. Громадяни отримали можливість повніше реалізувати свої правничий та свободи. В даний час відбулася істотна зміна поглядів на релігію з визнанням її високого потенціалу духовно-морального на людини.

Говорячи про духовно-моральне виправлення ув’язнених, пріоритетними стали такі напрями роботи Спілки:

• Програма «Групи особистісного зростання», проект триває з грудня 2011р. у ДВК № 27, ДВК № 124, СІК № 127 та Кіровській кримінально-виконавчій інспекції м. Донецьк. Докладніше
• Розповсюдження у всіх колоніях науково-популярного фільму «СЕКРЕТ» та освітньої літератури. Докладніше
• Програма “Духовне вдосконалення”. Спільні відвідування колоній із представником православного духовенства для викладання ув’язненим таїнства богослужіння, силу віри; проведення бесід на релігійну тематику, створення у місцях позбавлення волі недільних духовних шкіл та духовних бібліотек. Також одним із напрямків діяльності «Союзу «ЗОВУ» є підготовка катехізаторів зі мирян, які б взяли на себе працю з православної просвіти ув’язнених з благословення та під керівництвом тюремного священика.
• Видання щомісячної газети «ЗОВУ – Донбас. Стратегія успіху. Спец-випуск «ПОЗА ЗОНА». Випускається із жовтня 2011 року. З вересня 2013 року “ЗОВУ – Україна. Спец-випуск “ПОЗА ЗОНИ”.
• З лютого 2012 року розпочато проведення системного планового соціологічного опитування засуджених, які відбувають покарання в установах Пенітенціарної служби Донецької області. Результати опитувань дозволять з’ясувати, які тенденції присутні у роботі з засудженими щодо реалізації їх права на свободу віросповідання та оптимізувати подальшу діяльність із духовно-морального відродження цієї категорії громадян.

• Проект “Примирення” (Смоковниця). Докладніше про проект… Пілотний проект відбувся 13-19.10.2014 на базі Курязької виховної колонії ім. А.С. Макаренка. Докладніше

• Проект “Всеукраїнська благодійна акція “Різдвяна Ялинка Ангела””. Докладніше

• Проект “ФОРМУВАННЯ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОЇ СЕРЕДОВИЩИ У ПЕНІТЕНЦІАРНИХ УСТАНОВАХ УКРАЇНИ”