"Золотий Вік України"

Допомога ув’язненим: ЗОВУ збирає речі та підтримує молодих матерів та підлітків за ґратами

Трохи перефразувавши Махатма Ґанді, можна стверджувати, що „Про велич нації та її моральний прогрес можна судити по тому, як вона поводиться з тими, хто залежить від держави – діти, старі, ув’язнення у в’язницях“.

П’ятого травня ми — команда ГО “Золотий Вік України” — відвідали Лук’янівське СИЗО. На питання: Чому ви так часто відвідуєте Лук’янівське СИЗО? Ми відповідаємо: Тому, що тут перебувають мами з немовлятами та підлітки, які потребують постійної особливої уваги — хіба можна інакше? 

У нашій країні є багато людей, які опинилися за ґратами з різних причин. Деякі з них — молоді матері з маленькими дітьми, які не мають можливості належно доглядати за ними. Деякі — підлітки, які зробили помилку і потрапили у пастку кримінального світу. Вони всі потребують нашої уваги, співчуття і допомоги.

Ми — громадська організація “Золотий Вік України” — не залишаємо цих людей наодинці з їхніми проблемами. Ми регулярно відвідуємо Лук’янівське СІЗО, де перебувають мами з немовлятами та підлітки. Ми приносимо їм необхідні речі: памперси, дитяче харчування, прокладки, фарби, папір, олівці. Ми також намагаємося порадувати їх смачними солодощами й цікавими книжками. Розмовляємо та слухаємо їхні історії, дораджуємо їм, як вийти зі скрутного становища. Ми хочемо, щоб вони відчували себе потрібними й цінними. Ми хочемо, щоб вони не втратили надію на краще майбутнє.

Возможно, это изображение 3 человека и ребенок

Громадські організації – разом ми сила!

Ми не робимо це самотужки. Ми співпрацюємо з іншими громадськими організаціями та благодійними фондами, яким також не байдужа доля ув’язнених. Тому ми вдячні всім нашим партнерам за їхню підтримку і внесок у нашу справу, а саме:

  1. @БО “БФ “Соціально-правовий розвиток” (керівник Ганна Скрипка) 
  2. @ГО “Крапка відліку” (керівник Володимир Сокол)
  3. @БФ “Матусіни долоні” (керівник Олександр Переверзєв)
  4. @БО “БФ “З руки в руку” (керівник Іван Павлішин)
  5. Наталі Ільінській та Богдану Красавцеву за його еко-історій  для маленьких друзів.

Крім матеріальної допомоги, ми також організовуємо різні заходи для дітей та їх матерів: навчальні курси, психологічну підтримку, правову консультацію. Але найбільший подарунок — це наші особисті зустрічі з ув’язненими, під час яких ми можемо дарувати дорослим та маленьким підопічним трохи людської доброти.

Цього разу ми вирішили взяти з собою подарунки для дітей: іграшки, книжки, солодощі, одяг. Ми також приготували для них цікаву програму: майстер-класи з малювання та оригамі, конкурси та ігри, спортивні змагання. Ми хотіли показати й дорослим, і дітям, що життя — це не тільки сум і страждань, але й радості та нові можливості.

Я не приховую, що кожного разу йдучи до СІЗО чи колонії я сумую. Але мої сумні думи проходять, коли я побачу їх очі. Очі, які світилися від радості та подиву. Очі, які спраглі до любові та уваги. Очі, які висловлюють подяку та повагу.

Багато хто з них опинилися за ґратами не з власної вини, а через обставини життя. Через брак освіти та роботи, через сирітство чи насильство в сім’ї. Це не виправдання, це розуміння. Але незалежно від того, які були їхні обставини, я переконана, що кожна людина заслуговує на нашу підтримку. І саме тому, я завжди стараюся допомогти їм, дати їм надію та показати, що вони не забуті та не залишені на свавілля людської долі. Ці зустрічі з ув’язненими та їх дітьми завжди залишають у мене незабутні враження, що надихають.

Возможно, это зарисовка (карта и текст)

Підсумок

Тож, ми віримо, що доброта — це не тільки слова, а й дії. Ми хочемо і маємо допомогти тим, хто опинився за ґратами, показати їм, що вони не покинуті. Ми розуміємо, що багато з них мали важке життя, яке змусило їх робити помилки. Але ми не судимо їх, а надаємо їм підтримку та сподівання. Саме тому ми відвідуємо дітей, що перебувають у Лук’янівському СИЗО, щоб дарувати любов. Відомо, що безкорисна доброта обеззброює навіть найзапекліших негідників — їм нема чого заперечити, їм немає чому чинити опір. Наші підопічні вдячні та зворушені нашим ставленням. Ми дякуємо керівництву та персоналу ДУ” Київський слідчий ізолятор” за співпрацю. Світ тримається на небайдужих. Разом ми — сила змін! Завжди раді новим партнерам.

Возможно, это изображение 4 человека

Наступний наш волонтерський десант — на початку червня до дітей та підлітків, що перебувають у Лук’янівському СИЗО та Кременчукської виховній колонії. 

#чужихдітейнебуває #ЛукянівськеСИЗО #профілактикадитячоїзлочинності