освіти та працевлаштування засуджених — основні напрямки ресоціалізаційної роботи.

Десант ЗОВУ до Департаменту виконання покарань України — плани на найближче майбутнє

Тема — освіти та працевлаштування засуджених — основні напрямки  ресоціалізаційної роботи.

10 травня 2023 р. у Департаменті виконання покарань відбулася нарада у якої брали участь: 

  • Президента ГО “Союз “Золотий Вік України” Яна Баранова, 
  • перший заступник начальника Департаменту Віктор Кощинец, 
  • заступник начальника Департаменту Наталія Рибалка, 
  • начальником Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Валерій Калівошко, 
  • начальником відділу організації психологічної роботи та навчання засуджених Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Олексій Решетняк, 
  • заступником начальника управління відділу взаємодії з державними підприємствами Управління координації виробничої діяльності Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Аліна Фещенко.

1. Біржа працевлаштування засуджених — поновити базу даних роботодавців та залучити фахових виконавців-в’язнів

Біржа з працевлаштування осіб, що відбувають покарання — це проєкт, який може стати показовим щодо бажання засуджених працювати й навчатися. Реєстрація на сайті підтверджується автоматично і враховується в індивідуальний план ресоціалізації засудженого, — це важливо для судів, як показник, що засуджений прагне повернутися до суспільства самодостатньою людиною.

Сайт Біржі працевлаштування засуджених офіційно відкритий для доступу для засуджених. Керівництво пенітенціарних установ найближчим часом проінформує засуджених про Біржу — порядок реєстрації та працевлаштування — додатково. Кожний в’язень матиме можливість на сайті заявити про свої навички й бажання. Як подавати заявки на вакансії — покроково читайте за цим посиланням.

Зараз на Біржі спільними зусиллями активно формується база роботодавців. “Ми  проводимо інформаційні кампанії через Міжрегіональні  Торговельні-промислові Палати й зацікавлені у створенні повної  бази засуджених, що бажають працювати”, — повідомив Віктор Кощинець і виказав побажання по вдосконаленню роботи сайту.

2. Дія для в’язнів — дати ув’язненим сучасну освіту через офіційні Центри зайнятості.

Наша команда виборює у Мін’юсті та Департаменту дозвіл для ув’язнених навчатися через додаток Дію, яке є державною програмою. За результатами навчання, в’язні-випускники навчальних курсів отримуватимуть сертифікати, а отже — можливість підтверджувати свою фаховість на Біржі з працевлаштування.

Учасникам зустрічі у Департаменті ідея з навчанням для засуджених через додаток Дія сподобалася. Ми сподіваємось що наша ініціатива знайде підтримку у керівництва Мін’юсту. Для довідки — ідея щодо навчання та працевлаштування в’язнів через додаток Дія була презентована на бази пілотного проєкту “Освітній простір”, що реалізується в УВП №8. Працюємо у цьому напрямку.

3. Надати в’язням можливість користуватися ноутбуками  для навчання та працевлаштування 

Ця пропозиція подана нашою командою від учасників пілоту з ІТ працевлаштування засуджених. Вона знаходиться на розгляді у керівництва Департаменту і переходить у фінальну стадію. “Сподіваємось на позитивний результат найближчим часом “, — повідомив Валерій Калівошко.

4. Розширити можливості  унікального “Освітнього простору” для засуджених в Житомирській УВП №8.

“Зараз офлайн активно  проходять навчання основам комп’ютерної грамотності 3 групи засуджених довічно. У перспективі можливо використовувати онлайн навчання за цією програмою “, — повідомила Яна Баранова.

“Хотілося б також щоб можливість навчатися отримали не тільки засуджені, але й ті особи, які перебувають роками під вартою в очікуванні вироку (підслідний)”, — виказала побажання пані Яна.

Возможно, это изображение 4 человека, люди учатся и стол

5. Відвідати Роменську ВК №56, Житомирську УВП №8  та Кременчуцьку виховну колонію.

Пані Наталія Рибалка надає особливого значення організації заходів, запланованих під час її візиту до Кременчукської виховної колонії до Дня Захисту дітей. Її метою є створення неперевершеної атмосфери, яка надихне молодих вихованців цього закладу.

Наша команда, у збільшеному складі, з нетерпінням планує відвідати Роменську ВК №56 вже 2 червня. Ми маємо багато планів, таких як продовження художніх робіт та розробка кіберкімнати у цій установі. Ми вже подали на розгляд декілька дизайнерських пропозицій, і чекаємо на затвердження одного з них.

Отже, ми знайшли спільну мову з Департаментом, і сподіваємося на позитивний відгук щодо всіх наших планів від Міністерства юстиції. Наші зусилля і співпраця з різними органами влади спрямовані на досягнення особливої мети — створення незабутнього досвіду для молодих людей, які перебувають під нашою опікою.

#союз_зову #працевлаштування_засуджених #освіта_засуджених #ресоціалізація #безпека_суспільства