День українського Добровольця

Вітаємо із днем українського добровольця!

Сьогодні для України особливий день – День українського добровольця. У цей день вшановують пам’ять тих відважних чоловіків і жінок, які продемонстрували свою відданість захисту суверенітету та незалежності своєї країни перед обличчям інтенсивної агресії з боку Москви. 14 березня 2014 року 500 добровольців прибули до Нових Петрівців для формування перших добровольчих батальйонів, які були відправлені захищати Східну Україну.

У цей важкий час волонтери все ще потрібні, щоб захистити майбутнє України. Саме завдяки цим мужнім людям ми можемо сподіватися на світле майбутнє без іноземної окупації та гніту. Вшановуємо цей день, щоб визначити їхню жертовність і силу!

Довідка про подію та обрану дату святкування

День українського Добровольця відзначається щорічно 14 березня. Це молода, але вже визначна подія в історії нашої країни, встановлена Верховною Радою 17 січня 2017 року після голосування на засіданні Парламенту. Обрана дата присвячена до відзначення добровольчих формувань, українців та українок, які готові стояти на захисті суверенітету та незалежності України. Не випадково 14 березня 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях прибули 500 добровольців, з яких був сформований перший добровольчий батальйон, що пізніше вирушив на схід України для захисту від московських загарбників.

Сьогодні Україна переживає найбільш випробувальний час у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Історія знає багато випадків, коли в найважчі моменти знаходилися відважні люди, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.

Приклади з історії, коли хоробрі українці беруться за зброю, щоб захистити свою Батьківщину

Одним з найяскравіших прикладів військових традицій України є козацтво. Козаки були вільними людьми, які обирали своїх старшин і захищали свою землю від ворогів. Вони славилися своєю мужністю, справедливістю і гостинністю. Козацька держава була одним з перших демократичних утворень в Європі. Козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи брали участь у багатьох історичних подіях і визначали долю України упродовж століть.

Сьогодні, у часи воєнних дій на сході України, добровольці стали невід’ємною частиною нашого суспільства. Вони віддають свій час, здібності та здоров’я для захисту нашої країни. Наші Герої — це ветерани війни з російською агресією, які не тільки пройшли складні випробування на передовій, а й продовжують надавати допомогу військовим, пораненим та ветеранам.

Добровольці — це люди, які не бояться взяти на себе відповідальність за долю своєї країни. Вони не чекають на допомогу з боку, а самі стають тими, хто робить зміни на краще. Вони показують приклад мужності та патріотизму для всього українського народу. Щоб вшанувати ці відважні поступки та відданість Батьківщині, у 2017 році було встановлено День українського Добровольця. Ця дата відзначається як символ тих, хто стоїть на сторожі незалежності й територіальної цілісності України. Це також день пам’яті всіх загиблих воїнів, які віддали своє життя за нашу країну. Зараз, в період повномасштабної війни з Росією, відвага та самовідданість українських добровольців надзвичайно важлива. Вони відіграють вирішальну роль у захисті України, беручи на себе всі ризики та небезпеку відкритого бойового положення.

Згадуючи мужність і самовідданість наших українських добровольців

Відзначаючи День українського добровольця, згадаймо про мужність і самовідданість тих відважних чоловіків і жінок, які стали добровольцями захищати суверенітет і незалежність України у найтяжчу її годину. Вони залишаються джерелом натхнення для майбутніх поколінь, нагадуючи нам, що в часи лихоліття завжди є ті, хто готовий відстояти свободу, справедливість і незалежність. Ми у великому боргу перед ними за їх відданість і жертовність. Нехай цей день буде даниною не лише їхній пам’яті, а й нашій рішучості забезпечити квітуче майбутнє для України, вільної від іноземної окупації!