У Житомирі, 19 травня 2023 року, відбувся спільний візит Президента ГО "Союз "Золотий Вік України" Яни Баранової та керівника МБФ "Посольство Життя" Ксенії Грицюк до Житомирської УВП №8.

Візит до Житомира: Підтримка засуджених та співпраця з установами

У Житомирі, 19 травня 2023 року, відбувся спільний візит Президента ГО “Союз “Золотий Вік України” Яни Баранової та керівника МБФ “Посольство Життя” Ксенії Грицюк до Житомирської УВП №8.

Програма відвідування включала зустріч з учасниками проєкту з ІТ-працевлаштування засуджених, учнями освітньої програми з основ комп’ютерної грамотності, обговорення результатів співбесід на пом’якшення покарання, підготовку до судових процесів та інші актуальні питання.

Возможно, это изображение 5 человек, носорог и текст

Унікальний освітній простір: Зустріч із довічно засудженими та плани на майбутнє

Зустріч відбулася в унікальному освітньому просторі установи. Першим етапом зустрічі було нагородження Яною Барановою засуджених довічно за підтримку Благодійної Акції “Великодні Привітання”. В цілому 6 осіб отримали подяку, яка була занесена до їх особистих справ.

Яна Баранова зазначила: “Щиро дякуємо за вашу підтримку!”. Також було оголошено про підготовку до спільного заходу з нагоди Дня Захисту дітей, де заплановано відвідати Кременчуцьку виховну колонію та Лук’янівське СІЗО для мам з дітьми та підлітками. Також була обговорена допомога в обладнанні дитячого сектору спортивним інвентарем у Закарпатській УВП №9.

Одним з головних питань обговорення була необхідність навчання та працевлаштування через використання ноутбуків та доступ до програми “ДІЯ”. Заплановано проведення іспитів для учнів. Керівник освітнього простору, засуджений довічно Шухрат Насиров, повідомив: “Зараз три групи активно проходять навчання, і до іспитів на кінець червня ми будемо готові”.

Також було обговорено питання застосування статті 82 для засуджених довічно на основі досвіду розгляду справ судами у Роменському регіоні. Велика увага була приділена підготовці до судових процесів та важливості документального підтвердження змін та соціальної активності цих осіб.

Повага та взаємодія: Розмови з засудженими довічно про права та відповідальність

Ще одним гарячим питанням обговорення стала взаємодія з адміністрацією та персоналом установ. Було наголошено, що ефективна взаємодія між всіма сторонами ґрунтується на взаємній повазі. Ув’язнені — це також люди, які знаходяться у виправній установі, і вони мають знати та захищати свої права. Яна Баранова підкреслила: “Зміни починаються з кожного. Кожний виконує свої обов’язки. Засуджених ніхто до в’язниці не запрошував. Повага до прав людини повинна бути з усіх сторін”.

Ксенія Грицюк поділилася досвідом роботи своєї організації, МБФ “Посольство Життя”, зі засудженими довічно. Вона також презентувала книгу-свідоцтво “Крик Душі” колишнього засудженого Сергія Закревського, яка розповідає про важливість духовного зростання для особистих змін.

Зустріч пройшла в теплій атмосфері взаємопідтримки та порозуміння. Були намічені плани подальшої співпраці та спільних дій. Організаторам зустрічі та персоналу установи було висловлено подяку за їхню організацію та співпрацю.

Зустріч з Прокурором: Застосування статті 82 та боротьба за права засуджених довічно

Після візиту до УВП N8 президент ГО “Союз “Золотий Вік України” Яна Баранова разом з керівником організації МБФ “Посольство Життя” Ксенією Грицюк відвідали Обласну Житомирську прокуратуру. Зустріч була запланована Яною Барановою як помічниці народного депутата Святослава Юраша. Під час зустрічі відбулася зустріч з начальником відділу нагляду за додержанням законів, Івковим Артемом Валерьевичем.

Пан Артем висловив свою позицію стосовно змін в пенітенціарних установах та їх об’єктивного розгляду у судах щодо застосування статті 82. Він підкреслив, що кожна людина, незалежно від того, чи засуджена довічно, має шанс на виправлення, якщо є доказова база та реалістична картина виправлення. Він також наголосив на необхідності дотримання європейського законодавства.

Заключно було зазначено, що прокурор на стадії розгляду справи у суді виконує функцію підтримки державного обвинувачення, а на стадії виконання вироку — функцію нагляду за додержанням законів. Сподіваються, що право на надію стане реалістичним і його отримують достойні претенденти. Боротьба за повне обчислення відбутих строків покарання для засуджених довічно продовжується.

#правонанадію