ВІДКРИТТЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       2 листопада 2022 р. у Житомирській УВП N 8 відбулося відкриття освітнього простору для засуджених.
Першого в пенітенціарній системі України, створеного в результаті спільних зусиль засуджених довічно, які відбувають покарання в установі, керівництва ДУ “Житомирська УВП N8 ” та ГО “Союз “Золотий Вік України”за сприяння Департамент з питань виконання кримінальних покарань
” Коли засуджені хочуть навчатися, керівництво не заперечує, а всіляко сприяє, то ми, громадськість, завжди раді допомогти. Так, завдяки синергії, без грантових і бюджетних коштів, реалізуються інноваційні ідеї.
Освіта буде відбуватися за принципом “РІВНИЙ РІВНОМУ ” Засуджені довічно, які мають сучасні знання та навички, вважають необхідним ними ділитися. Саме з цього і виникла ідея створення простору “, – каже президент ГО “Союз “Золотий Вік України” Яна Баранова.
       “Освітній простір – це проєкт, у якому ув’язнені зможуть взаємодопомагати та підтримувати один одного, ділитися знаннями та досвідом. Це допоможе підняти середній рівень знань серед ув’язнених, що дасть можливість надалі працевлаштуватися і стати повноцінними членами суспільства. Курси комп’ютерної грамотності дадуть можливість використовувати свій талант у сучасному напрямку, котрий має попит на ринку праці, надалі ми плануємо інтегрувати в освітню програму англійську та українську мову, основи маркетингу, вебдизайну, моделювання і тому подібне. Дай Бог нам усім смиренності, сил і достатньої мотивації” , – поділився думками керівник і викладач проєкту засуджений довічно Шухрат Насиров.
      На відкритті освітнього простору начальник Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту Валерій Калівошко , привітав учасників перших двух навчальних груп довічників .
Валерій Миколайович подякував за бажання розвиватися , бути корисними та успішну реалізацію пілотних проєктв з ІТ- працевлаштування засуджених , розповів про плани Департаменту щодо роботи сайту
Біржи працевлаштування засуджених https://www.workprison.com.ua/login-register/
створення сайту освітньої платформи та сайту з представленням продукції пенітенціарних установ. Саме над тестовою версією останнього вже почали працювати учасники проєкту Олександр Самодай та Дмитро Шабельник.
“Департамент всіляко готовий сприяти сучасному навчанню та подальшому працевлаштуванню засуджених ” ,- підкреслив Валерій Миколайович .
      Про #правонанадію щодо законопроєкту 4049 під час відкриття відбулася серія питань-відповідей. Майже кожний з 10 учасників двух перших навчальних груп відбуває покарання довічно по 25 років і більше.
      Президент ГО “Союз “Золотий Вік України” Яна Баранова розказала про дії , які предприняті і заплановані правозахисниками , щоб питання #критичнедовічне було вирішене у цивілізований спосіб з диференційованим підходом до відбутих строків покарання.
“В любому випадку #правонанадію з’явиться і першечерговим стане питання особистості засудженого – його активності в соціальному плані .Ваша участь в цьому освітньому проєкті – вже зроблений вами крок у потрібному напрямку “, – підбадьорила учасників пані Яна і перейшла до приємної процедури подяки.
За плідну співпрацю , підтримку інновацій та реалізацію проєкту з ІТ-працевлаштування засуджених Подяки від ГО “Союз “Золотий Вік України” були вручені керівнику установи Андрію Квасному , заступникам Анатолію Габітову та Миколі Вакуленку , начальнику сектору довічного позбавлення волі Олександру Базилюку та начальнику відділення СПС Владиславу Поляновському , а також за активну участь в реалізації проєкту з ІТ -працевлаштування засудженим Шухрату Насирову, Георгію Йовдію, Олександру Самодаю, Дмитру Шабельнику, Максиму Мерчуку, Артему Федорову.
Договори на волонтерську діяльність з засудженими від Союзу “ЗОВУ” продовжені .
Видання “Самміт-книга” (керівник Іван Степурін ) також продовжує свій контракт.
Засновник маркетингової агенції AVERINA Анастасія Аверіна привітала учасників з відкриттям і новими можливостями, розповіла про досвід співпраці своєї агенції в рамках пілоту та анонсувала проєкт запису аудіокниг спільно з “Саміт-книгою”.
“Перші вдалі проби вже відбулися. Засуджений Віктор Кубець проявив здібності і показав гарний результат. Зараз думаємо над створенням умов для запису “, – наголосила Анастасія.
      Керівник установи Андрій Квасний запропонував варіант, опробувати який можна буде найближчим часом. Круто, коли не відкладається все на потім…
Одним з відкритих питань залишається можливість використання ноутбуків для роботи засуджених . Дозволені зараз планшети мають обмежені функції . Наприклад Антон Смирнов , який у 3D спроєктував меблі для освітнього простору , не може на планшеті виконувати ті графічні роботи , які потрібні , щоб зацікавити роботодавця. Для роботи над сайтом з продажу продукції пенітенціарних установ Олександру Самодаю і Дмитру Шабельнику теж потрібні більш розширені функції ніж дає планшет …
“В данному випадку ноутбук – це робочий інструмент . Будемо піднімати це питання перед керівництвом Департаменту “, – запевнив присутніх Валерій Калівошко .
Сподіваємось на порозуміння !
Навчання кожної групи (по 5 осіб) буде проходити два рази на тиждень протягом двох годин.
Уроки будуть у змішаному форматі оф – і онлайн .
Запис уроків буде з часом викладена на освітній платформі у відкритому доступі.
Всі засуджені вже зараз можуть заявити про своє бажання навчатися.
Для цього треба надіслати свої контактні дані на наш е-mail zovu.org @gmail.com.
Ви отримаєте запрошення в особистий кабінет . Онлайн освітня платформа буде створена протягом 2 місяців.
А прям зараз ви можете зареєструватися на сайті Біржи працевлаштування засуджених і заявити про свої навички.https://www.workprison.com.ua/login-register/
99 років – спільний вік наймолодшого (32 роки) педагога Шухрата Насирова і найдорослішого учня 67-річного Віктора Кубця . Віктор вперше вчора сів …за комп’ютер і гаряче сказав , що у нього була мрія – швидко набирати тексти двома руками , як грати на піаніно .Сподіваємось спільними зусиллями мрія стане дійсністю.
      Ще раз величезна подяка за реалізацію проєкту керівництву Департаменту, адміністрації установи УВП N8 , особисто Квасному Андрію Вікторовичу, Базилюку Сергію Олександровичу та Поляновському Владиславу, а також ув’язненим Насирову Шухрату, Мерчуку Максиму, Смирнову Антону, Пахрудіну Алієву та іншим, хто бере участь у формуванні та організації освітнього простору.
Друзі, дякуємо всім небайдужим громадянам України завдяки кому ми спільно обладнали чудовий освітній простір для засуджених .
Разом ми – реальна сила змін!
Працюємо далі на Перемогу кожний на своєму фронті!