Актуальна інформація по роботі установ виконання покарань Херсонського та Миколаївського регіонів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Станом на 19.11.22 року виправні установи:
Снігурівська виправна колонія #5,
Північна виправна колонія #90,
Дар‘ївська виправна колонія #10, та слідчий ізолятор Херсона взяті під контроль ДКВС України.
Керівництво, резервний персонал, представники управління та Департаменту на місцях; організовується дообстеження та охорона.
Понад 200 осіб були доставлені або самостійно звернулися до СІЗО і були прийняті для підтвердження або спростування їхнього процесуального статусу. Після опрацювання інформації про них (разом з органами прокуратури), понад 30 осіб були звільнені з СІЗО як такі, запобіжний захід щодо яких не був продовжений судами України.
Всіх забезпечено гарачею їжею, водою, одягом.
Спільно з підрозділами Національної гвардії України понад 40 осіб були етаповані до слідчих ізоляторів інших регіонів, з них 9 осіб засуджених до довічного позбавлення волі. Робота з вивезення усіх утримуваних до безпечніших місць триватиме й надалі.
Наразі, налагоджена взаємодія з місцевими органами влади, військовими та правоохоронними підрозділами. Проведені спільні наради.
Здійснюються заходи щодо встановлення колаборантів та зрадників.
В усіх установах фіксується наявність пошкодженого майна та розграбування.
Інформація про тіла вбитих або закатованих невідомих осіб, які нібито перебували в установах, – перевіряється, поки що підтвердження не знаходить. Існування т.з. «катівень» в приміщеннях установ потребує додаткового аналізу, але попередній огляд всіх приміщень установ не вказує на їхнє існування.
ДКВС України закликає повідомляти службу про місце перебування ймовірних втікачів.
Ув’язнених та засуджених, яких випустили з установ окупанти, ДКВС України закликає повертатися з тим, щоб відбути свій обов’язок і звільнитися коли настане час до вільного українського суспільства.